Автономна каналізація в приватному будинку

Комфортне життя поза містом сьогодні цілком можливе, оскільки сучасні будинки облаштовуються за останнім словом техніки та мають усі блага цивілізації. Каналізація у власному будинку вже далеко не рідкість, а така ж необхідність, як вода, електрика та опалення. Якщо заміський будинок можна під’єднати до центральної магістралі, то проблема виведення стічних вод вирішується досить швидко. У той же час, за відсутності такої можливості доводиться проектувати індивідуальну систему мереж для відведення стоків.

Основні види автономних систем каналізацій, переваги та недоліки


1. Вигрібна яма.

Вигрібна яма із бетоних блоків фотоЦей спосіб утилізації господарських вод відрізняється простотою конструкції, легкістю монтажу, низькою вартістю матеріалів та робіт. Від вигрібної ями виходить неприємний запах, засмічується грунт та до неї потрібно періодично викликати асенізаційну машину. Вигрібна яма може прийняти малий обсяг стоків. Така очисна споруда створює небезпеку для екології та вже заборонена законом.

Септик біля дому зображення2. Септик.

Це система, яка складається із декількох колодязів (із цегли, бетону або заводських з/б кілець) або промислова установка, випущена заводом. Кожна секція призначена для свого рівня очищення стоків, із подальшим виходом на колодязь, що фільтрує або поле фільтрації. Септик також вимагає періодичного виклику асенізаційної машини. Він відрізняється низькою ефективністю очищення каналізаційних стоків, а також не підходить для ділянок з високим рівнем грунтових вод. З незаперечних плюсів септика можна позначити: бюджетний варіант, досить простий в устрої та енергонезалежний.

3. Станція біологічного очищення.

Цей метод заснований на інтенсивному біологічному очищенні за допомогою аеробних бактерій. Автономна каналізація цього типу являє собою циліндричну ємність, виготовлену з армуючого склопластику.

Система біологічної очистки схема приєднання фотоПринцип роботи станції:

- Стічні води надходять в приймальну камеру, в якій відбувається їх очищення від великих нечистот.

- У реакторі станції під впливом бактерій органічні речовини розпадаються.

- У наступному відділенні активний мул відділяється від чистої води.

- Очищені стоки (ступінь очищення води 95-98%) скидаються в колодязь, що фільтрує або поле фільтрації, а також можна перенаправляти в накопичувальну ємність з подальшим використанням технічної води для поливу.

Явними перевагами станції є: висока якість очищення стічних вод, не засмічує грунт та не видає неприємний запах, довговічність та стійкість до агресивного середовища й температурних перепадів, оптимальний варіант для ділянок з високим рівнем грунтових вод. Такий вибір має і свої недоліки: енергозалежність (вимагає підключення до електромережі) та дорожнеча установки.

У статті ми розглянули найбільш поширені види каналізації в приватному будинку та проаналізували їх ключові особливості. Це допоможе Вам зробити правильний вибір.


Повернутися до списку