Гідроізоляція та утеплення скатних дахів

Дах є одним із потенційно слабких місць, через яке тепло може залишати Ваш будинок. Завдяки сучасним матеріалам, утеплення даху є завданням, яке нескладно вирішити при правильному підході.

Як утеплити дах?


Відштовхуючись від конструкції скатних дахів та початкових умов, слід підібрати відповідні матеріали - утеплювач, шари пароізоляції та гідроізоляції. Отже, давайте розглянемо більш докладно про кожен із них.

Утеплювач – це теплоізоляційний матеріал, призначений для максимально можливого зниження теплообміну між внутрішнім простором будинку та зовнішнім середовищем. Найбільш високим попитом користуються такі матеріали як: мінеральна вата (шлаковата, скловата, базальтова вата), пінопласт, пінополіуретан, насипний утеплювач. Кожен із них має різні характеристики, що визначають доцільність застосування в тому чи іншому випадку.

Найбільш важливими властивостями утеплювача є:

1) Теплопровідність - чим вона нижча, тим гірше проводить тепло та тим тепліше буде в будинку.

2) Звуконепроникність - дозволяє насолоджуватися тишею та не чути зайві звуки з вулиці, а також шум дощу.

3) Довговічність - очевидно, що чим вона більша, тим краще матеріал буде зберігати свої властивості з часом.

4) Вогнестійкість - відображає сприйнятливість до горіння, що впливає на пожежну безпеку. Логічно, що не горючі матеріали більш безпечні.

5) Морозостійкість. Наявність невеликого відсотка вологи в утеплювачі - річ цілком допустима. Тому здатність матеріалу зберігати свої експлуатаційні властивості при великій кількості циклів «заморожування - розморожування» - важливий показник.

6) Екологічна безпека. Дуже важливо, щоб компоненти, з яких виготовлений матеріал, не становили загрози для здоров'я людини.

Найпопулярнішим утеплювачем на ринку можна назвати скловату та кам'яну вату - вони поєднують в собі відмінні параметри теплопровідності та довговічності. Також цей матеріал не горить та не підтримує горіння. Вартість скляної вати трохи нижче, ніж базальтової та, при цьому, вона має більш якісні показники теплопровідності. З більш детальною інформацією про переваги та недоліки кожного з утеплювачів можна ознайомитися тут.

Пароізоляція – це матеріал, який служить для запобігання проникнення вологи з підпокрівельного простору у вигляді пари та накопичення вологи утеплювачем. Серед сучасних пароізоляційних матеріалів більшої популярності набули так звані мембрани - вони пропускають пар тільки в одну сторону. Наприклад, якщо вологість на горищі/мансарді висока, то зберігається герметичність, а якщо з боку утеплювача вологість вище, ніж на горищі/мансарді, тоді її надлишки просочуються через мембранну плівку від утеплювача всередину приміщення.

Гідроізоляція – це матеріал, призначений для забезпечення повної герметичності між утеплювачем та зовнішнім середовищем. Одним із поширених матеріалів для гідроізоляції скатних дахів є дифузійна мембрана.

Загальний вигляд конструкції "пирога утеплення" скатного даху:


Вузол влаштування паро-гідроізоляції в скатних покрівлях1. Знизу, з боку горища/мансарди, проводиться монтаж пароізоляційного шару.

2. У проміжках між кроквами укладають утеплювач.

3. На кроквах закріплюють гідроізоляційний шар та герметизують стики.

4. Поверх попереднього шару набивають дерев'яні планки (контробрешітка) безпосередньо на крокви таким чином, щоб вийшов "бутерброд": крокви-гідроізоляція-планка.

5. На контробрешітку набивають обрешітку з подальшим влаштуванням покрівельного матеріалу.

У цій статті ми розкрили особливості гідро-, пароізоляції та утеплення скатних дахів. Усе, що стосується плоских дахів - ми розглянемо в наступній статті.


Повернутися до списку