Як правильно утеплити мансарду

Уникнути майбутніх проблем з тепловтратами в будинку можна, якщо заздалегідь потурбуватися про його утеплення. Одне з важливих місць в будинку - це мансардний поверх. Приміщення знаходиться під дахом будинку та, як правило, відокремлює його від вулиці лише покрівля. Нехтуючи необхідною товщиною утеплювача або зовсім не турбуючись про утеплення, будьте готові до того, що взимку в будинок через мансарду буде потрапляти холод, на стелі почне накопичуватися конденсат, що призведе до гниття дерев'яних конструкцій. Навіть якщо в холодну пору року Ви будете добре опалювати будинок, велика частина тепла буде втрачатися через мансарду. Зате, якісно утепливши мансардний поверх, Ви зробите його придатним для проживання круглий рік та позбавите себе від додаткових витрат на опалення будинку.

Матеріали для утеплення мансарди


Не зважаючи на велику кількість пропозицій будівельного ринку, хороших утеплювачів не так багато. Можна виділити: пінопласт, пінополіуретан, екструдований пінополістирол та мінеральну вату.

Мінеральна вата - це група неорганічних утеплювачів, які мають волокнисту структуру та виготовляються із деяких гірських порід, скла та шлаків. Підрозділяється на скловату, кам'яну вату та шлаковату, яка в даний час практично не використовується. Мінеральна вата володіє багатошаровою структурою, є непоганим звукоізолятором, вогнестійка, не схильна до гниття та легко монтується.

Скловата, скловолокно в рулоні фотоСкловолокно - самий бюджетний варіант. Воно екологічне, пожежобезпечне та, при правильному застосуванні, відмінно тримає тепло. Головний недолік матеріалу - його пил. Невеликі скляні осколки при роботі можуть потрапити в очі або на шкіру, а скляну пил можна випадково вдихнути, що досить небезпечно для здоров'я. Також скловата схильна до деформації.

Базальтова вата, кам'яна вата фотоКам'яна вата із базальтових волокон здатна витримати нагрівання до 1000 градусів. Вона зручна в монтажі, має відмінні показники теплопровідності, екологічна, безпечна для здоров'я, має малу вагу, не вбирає воду (коефіцієнт поглинання 1-2%), добре тримає звук. Недоліки - висока вартість матеріалу.

Екструдований пінополістирол фотоПінополіуретан та екструдований пінополістирол володіють низькою вагою та коефіцієнтом теплопровідності, забезпечують захист теплоізоляційного матеріалу від попадання вологи. З недоліків: такі утеплювачі вимагають окремої уваги системі вентиляції на мансардному поверсі, тому що відрізняються поганою паропроникністю. Також вони є пожежонебезпечними та швидкозаймисті. Менш популярні в використанні у порівнянні із мінеральною ватою.

Пінопласт фотоПінопласт володіє низькою вагою, легкістю в монтажі та високими звукоізоляційними характеристиками. З недоліків можна виділити крихкість матеріалу, його низьку вогнестійкість та високу концентрацію токсичних речовин, що виділяються при горінні матеріалу.

Критерії вибору утеплювача для мансарди


Вибираючи теплоізоляційний матеріал, завжди звертайте увагу на його експлуатаційні характеристики:

1) Матеріал повинен бути екологічним.

2) Відповідати вимогам пожежної безпеки, тобто бути важкозаймистим.

3) Якщо покрівельний настил металевий, утеплювач повинен добре тримати звук, щоб шум дощу або пориви вітру не створювали всередині приміщення дискомфорт.

4) Вибираючи бюджетні варіанти, обов'язково враховуйте термін експлуатації матеріалу. Утеплювач при експлуатації не повинен деформуватися та тріскатися. Не можна допускати, щоб утворювалися порожні порожнини, тріщини та інші дефекти.

5) Найголовнішим критерієм залишається коефіцієнт теплопровідності матеріалу.  Саме від нього залежить, чи буде Ваша мансарда житловою кімнатою в будь-який час року.


Повернутися до списку