Який повинен бути цоколь будинку: основні види та їх особливості

Перш, ніж щось будувати необхідно розібратися у всіх технічних особливостях. Є безліч нюансів, які важливо враховувати, плануючи зведення житлового будинку.

Наприклад, Ви вже вирішили, який цоколь буде у вашого будинку?

Якщо вирішили, можете пробігтися очима по статті, раптом дізнаєтеся для себе щось нове. Якщо Ви маєте лише віддалене уявлення, про що йде мова, то прочитайте матеріал уважно. Почнемо з самого початку.

Що таке цоколь

Цоколь будинку фотоЦоколем називають частину стіни будівлі, яка безпосередньо височіє над землею та служить основою для стіни. Як правило, зводиться з твердого та міцного матеріалу, який не руйнується під дією вологи та інших впливів. Висота цоколя залежить від наявності або відсутності цокольного поверху або підпілля. У будинках без цокольного поверху, мінімальну висоту цоколя ми рекомендує не менше 35 см. Такий цоколь вважається низьким. Середній цоколь 50 см, 65 см і більше вважається високий цоколь.

Від екстер'єру цоколя (його висоти та обробки) залежить зовнішній вигляд усього будинку. Будинки з високим цоколем виглядають естетично більш привабливіше, ніж з низьким. Найкраще підбирати висоту цоколя в залежності від особливостей рельєфу на ділянці.

Матеріали для будівництва цокольної частини

Ця частина будинку піддається як механічним, так і атмосферним впливам, тому підійти до вибору матеріалів для будівництва цоколя потрібно дуже уважно.

Для цокольої частини фундаменту можуть використовувати бетон, бутовий камінь, червону цеглу (її рідко використовують через схильність до руйнування під впливом вологи).

Як правило, для облицювання вибирають натуральний камінь, клінкерну плитку та різні види декоративних штукатурок. Головний недолік останніх в тому, що вони вимагають періодичної реставрації.

Також цоколь потрібно утеплити для усунення містка холоду та промерзання грунту під плитою підлоги, що в свою чергу, може призвести до здимання грунту та деформації плити підлоги 1-го поверху.

Є три варіанти побудови цоколя:

- западаючий;

- виступаючий;

- знаходиться в одній площині.

Види цоколя зображенняНайкраще вибирати перший варіант. Западаючий цоколь - це найпопулярніший та досить надійний варіант. Такий вид цоколя забезпечує стік води зі стін будівлі, захищає гідроізоляційний шар, а той, у свою чергу, захищає стіни від проникнення капілярної вологи. Також це найбільш економічний варіант.

Виступаючий цоколь знадобиться, якщо у будинку тонкі стіни. Найчастіше його використовують як тепловий захист підпілля. А також, якщо у Вас конструкція стіни складається із декількох матеріалів. В останньому випадку облицювальний фасадний матеріал повинен спиратися повністю на фундамент, а утеплювач цоколя утворює частину, що виступає.

Варіант цоколя, що знаходиться в одній площині із зовнішніми стінами, відмінно підходить для пристрою декоративно завищеного цоколя. Це дозволяє зробити екстер'єр Вашого будинку більш витонченим.

Сподіваємося, після прочитання Ви вирішили для себе, який цоколь зробити у своєму будинку. Пам’ятайте, що зводити його зовсім не складно, а користь від його наявності у будинку істотна.


Повернутися до списку