На що звернути увагу при виборі готового проекту


Основа основ: перш ніж починати будівництво, необхідно придбати проект будинку Вашої мрії. А ось тут досить легко розгубитися та упустити деякі моменти, на які обов'язково варто звернути увагу. Для більшості чоловіків одним із вирішальних чинників буде ціна та репутація компанії-проектувальника. Для більшості жінок - дизайн.

Щоб ніщо не вислизнуло від Вашої уваги, виділимо найбільш важливі аспекти, на які варто звернути увагу при виборі готового проекту із каталогу або індивідуальному проектуванні приватного будинку.

Архітектурний стиль та зовнішній вигляд будинку.


Проект будинку Q10 фотоАрхітектурний стиль. Мабуть, це самий відповідальний вибір, тому що свій будинок Ви будете бачити щодня. Необачно вирішивши звести готичний замок або вразити оточуючих будовою в стилі постмодернізму з авангардними елементами, що міцно вкарбовуються в пам'ять, Ви, цілком ймовірно, через пару років задумаєтеся про глобальні зміни в зовнішньому дизайні свого будинку. Ваш будинок повинен бути Вашим відображенням та відображенням Вашої родини. Людям із спокійним способом життя, які шукають гармонію з навколишнім світом та самими собою, буде затишно в невеликому котеджі в стилі кантрі, виконаному з натуральних, екологічних матеріалів. Успішному бізнесменові, що не має в своєму розпорядженні багато вільного часу, ідеально підійде один із функціональних проектів будинків в стилі хай тек. А ось творчим особистостям, можливо, має сенс замовити індивідуальне проектування абсолютно унікального та незвичайного будинку в стилі модерн. Якщо Ви не можете визначитися зі стилем або ж у Вашій родині різні думки з цього приводу - найкраще зупинити свій вибір на неймовірно популярних та завжди затребуваних проектах сучасних будинків.

Екстер'єр будинку. Найбільш вигідно буде виглядати будинок, який гармонійно вписаний в навколишню територію. В сучасних котеджних селищах, як правило, вже заданий певний архітектурний стиль і тільки Вам вирішувати, чи хочете Ви його доповнити або ж виділитися серед інших. Всього лише розглядаючи зображення, у Вас вже складається певне враження. Прислухайтеся до своїх відчуттів та знайдіть Ваш ідеальний будинок. Наприклад, дивлячись на візуалізацію проекту, легко помітити, що проекти будинків з мансардою та терасою мають особливе відчуття домашнього тепла та затишку. У такому будинку хочеться проводити затишні сімейні вечори і відпочивати від міського ритму життя. Проекти великих сучасних будинків виглядають дорого та стильно, на них завжди звертають увагу. А взагалі, серед величезної кількості ексклюзивних проектів завжди знайдеться простір для вибору. Головне, майбутній будинок повинен Вам дійсно подобатися.

Реальна площа ділянки як один із важливих факторів при виборі готового проекту.


Фрагмент акту на землю фотоЯкщо Ви щасливий володар величезної території в кілька сотень гектарів - можете сміливо пропустити цей пункт. Але, якщо Ваша ділянка не може похвалитися великими розмірами, а хочеться залишити місце для саду, басейну та зони барбекю - має сенс звернути увагу на проекти приватних будинків з мансардою або двоповерхові. Вони компактні, місткі, а у внутрішньому плануванню, як правило, раціонально використаний кожен сантиметр корисної площі.

Оптимальне планування будинку визначає комфорт всіх членів сім'ї.


Кількість людей, що проживають в будинку. Тут все просто: чим більше сім'я, тим більший за площею будинок необхідний для її комфортного проживання. Ідеальний варіант, коли у кожного члена сім'ї є свій особистий простір та, в той же час, є місце, де всі можуть зібратися разом та приємно провести час за сімейним спілкуванням. Проекти двоповерхових будинків з терасою саме відповідають цим вимогам.

Планування будинку Q10 перший поверхПоверховість. Комусь подобаються компактні та функціональні одноповерхові будинки, хтось віддає перевагу виключно проектам двоповерхових будинків та котеджів, а для когось і триповерховий особняк здається недостатньо високим. Плюс будинків в кілька поверхів - вони займають меншу площу на ділянці. Недолік - їх складніше та довше будувати. В цілому, поверховість будинку - справа смаку. Однак пам'ятайте, що для малюків, літніх людей та незграбних домашніх тварин - сходинки таять певну небезпеку.

Функціональність планування будинку. Всі ми раби своїх звичок та захоплень. Для того, щоб по кілька разів не перебудовувати і не перекроювати - заздалегідь уважно вивчіть схеми та креслення вподобаного проекту. Якщо Ви харчуєтеся за межами будинку, замовляєте доставку та, взагалі, не часто користуєтеся кухнею - підберіть для себе відповідний варіант, в якому кухні відведена не найголовніша роль або де вона сполучена з вітальнею. Купуючи готовий проект зараз, чи має сенс, в майбутньому, окремо оплачувати повне перепланування? Вибирайте будинок, який максимально відповідає Вашому способу життя. У Вас величезний гардероб - знайдіть проект з великою гардеробною. Любите проводити час на самоті - Вам сподобається проект з мансардою.

Гараж як частина будинку або як окрема архітектурна форма. Історично склалося, що у більшості старих будинків немає гаража. Він з душею відбудований десь неподалік, але не є складовою частиною будинку. Зараз практично всі вибирають будинок з гаражем. Крім того, що це зручно, даний варіант заощадить Ваші гроші при будівництві. Судіть самі: окремий проект на такий гараж не знадобиться, фундамент заливається відразу як два в одному, деякі стіни будинку є також стінами самого гаражу та й на покрівельних роботах Ви заощадите.

Тераса. Представлені сучасні будинки з терасами двох видів: відкритими та критими. Безумовно, на відкритих Ви можете в повній мірі насолоджуватися свіжим повітрям, засмагати та читати під променями яскравого сонця. Варто зазначити, що криті тераси практичніші: навіть в дощову погоду ніщо не завадить Вашому єднанню із навколишнім світом.

Розташування обраного проекту будинку на ділянці.


Розташування будинку та додаткових будов на ділянці зображенняДалеко не всі приділяють увагу даному аспекту. Був випадок, коли сім'я вибрала проект з великими панорамними вікнами, які дивилися практично в паркан. Інша сім'я вибрала проект будинку з терасою, на якій розмістили шезлонги та планували засмагати кожен раз, як тільки це буде дозволяти погода. Проблема ж полягала в тому, що за засмагаючими регулярно милувалися мешканці сусідніх котеджів. Для них це стало своєрідним річним дозвіллям. Тому, завжди прораховуйте усі можливі варіанти. Можливо, має сенс розташувати будинок в іншому кінці ділянки або іншою стороною до паркану.

Адаптація проекту під геологію реального ділянки - надійність Вашого будинку.


Стрічковий фундамент зображенняДосить складний момент, в якому не обійтися без консультації фахівця. Навіть якщо Вам добре відома глибина залягання підземних вод, наявність зсувних явищ, глибина промерзання та склад грунту - обговоріть це питання окремо. Уточніть, який тип фундаменту в проекті, що сподобався Вам та чи підходить він конкретно для Вашої земельної ділянки.

Тепер Ви знаєте, на що звернути увагу при виборі готового проекту будинку та без зусиль зможете прийняти вірне рішення. Будьте щирі із собою, прислухайтеся до свого серця та намагайтеся вже зараз побачити життя Вашої сім'ї в будинку через п'ять, десять, двадцять років. Компанія Qproject пропонує Вам більше 20 ексклюзивних проектів, серед яких Ви обов'язково знайдете будинок Вашої мрії!


Повернутися до списку