Як контролювати будівництво приватного будинку

Надійність та довговічність майбутнього будинку або котеджу визначається як якісним проектом об'єкта, так і сумлінністю його виконання будівельниками. Дійсно, ринок будівельних послуг сповнений строкатими оголошеннями потенційних підрядників зі сміливими обіцянками виконати всі роботи якісно та в строк, але особистий контроль з боку замовника обов'язково повинен бути присутнім. Звичайно ж, що щоденне відвідування об'єкта власником - фантастична рідкість, тому слід контролювати хоча б найвідповідальніші моменти робочих процесів.

Як здійснювати контроль за будівництвом будинку: основні етапи


1. Контроль якості матеріалу.

Його слід здійснювати на всіх стадіях будівництва, так як маніпулювання якістю будматеріалів на пострадянському просторі є хорошим засобом додаткового доходу для непорядних будівельників. Що це означає? Недобросовісний підрядник легко може закупити неякісний дешевий матеріал замість передбаченого проектом або ж підмінити заздалегідь куплений своїм, при цьому різницю покласти собі в кишеню. Цей факт може проявиться вже після завершення будівельних робіт через кілька років. Тому в цій справі потрібне око та око, особистий контроль технології пристрою та обліку матеріалів на об'єкті дуже добре позначиться на якості майбутньої споруди.

2. Контроль влаштуванная фундаменту.

Армування стрічкового фундамента зображенняВлаштування міцного фундаменту є, мабуть, найбільш вагомим фактором, що впливає на довговічність будинку в цілому. Погодьтеся, буде не дуже приємно, якщо через порушення технології або економії на матеріалах тріснуть фундамент та стіни через нерівномірне осідання. Тому ми рекомендуємо Вам особисто бути присутнім при заливці бетону, так як армування фундаменту відноситься до прихованого виду робіт. А контроль глибини та якості ущільнення подушки, кількості та діаметра закладеної арматури згідно з кресленнями проекту, контроль правильності заливки бетону та влаштування ізоляційних шарів - це ті речі, в яких Вам варто розібратися детально та упевнитися в дотриманні будівельниками технології їх влаштування.

3. Контроль зведення стін.

Кладка цегляних стін фотоЯкщо будівництво здійснюється за індивідуальним проектом, величезна кількість будматеріалів, яка представлена на ринку, дає можливість вибрати саме той, який підійде саме Вам. Це може бути, як традиційна практична цегла, так і легкі газоблоки, піноблоки, керамічні блоки або ж інший сучасний матеріал. Незалежно від використовуваного матеріалу, здійснювати нагляд все ж необхідно. Наприклад, при зведенні цегляної стіни, вкрай важливий професіоналізм муляра - дотримання вимог по перев'язці та рівності швів, ідеальна відповідність проектних відміток фактичним, правильне армування та інші важливі аспекти, регульовані будівельними нормами та правилами. При завершенні зведення стін обов'язково варто звернути увагу на правильність влаштування монолітного залізобетонного пояса, який відповідає за рівномірність розподілу навантажень по всій конструкції.

4. Контроль влаштування перекриттів.

Бетонування плити перекриття фотоЗалежно від конструкції перекриття (монолітне, зі збірних з / б плит або дерев'яних балок), його будівництво також вимагає особливої ​​уваги та контролю. У монолітному перекритті потрібно звертати увагу на діаметр та кількість арматури, на укладку додаткового армування згідно з проектом, а також марку бетону. При влаштуванні збірного перекриття необхідно контролювати кількість та розмір використовуваних плит відповідно до проекту, армування монолітних ділянок, в разі їх наявності в проекті. При влаштуванні перекриття із дерев'яних балок слід звертати увагу на перетин та крок укладання балок згідно проекту. Не менш важливим фактор є сорт деревини (не нижче другого сорту) та її вологість (не вище 20%). Порушення технології укладання можуть привести до небажаних наслідків - прогини та тріщини, які в майбутньому можуть призвести до руйнування самої конструкції перекриття.

5. Контроль зведення покрівлі.

Кроквяна конструкція даху фотоЗдійснювати нагляд необхідно не тільки за влаштуванням самого покрівельного покриття, а й за несучими конструкціями. Будівництво підкроквяної та кроквяної або фермених конструкцій даху має повністю відповідати проекту. Укладання необхідної кількості утеплення паро- та гідроізоляції повинна бути проведена вкрай ретельно та гарантовано виконувати свої функції довгі роки, оберігаючи підпокрівельний простір від зовнішніх факторів в тандемі з самим покрівельним матеріалом.

Якщо у Вас немає часу та бажання займатися контролем будівництва Вашого будинку, рекомендуємо скористатися послугами технічного нагляду.


Повернутися до списку