Вибираємо оптимальну площу будинку

Не завжди великий за площею будинок - оптимальний вибір для життя всієї родини.

Для абсолютної більшості людей будівництво власного будинку - одне із найбільш важливих подій в житті. Саме тому перше бажання - зробити все по максимуму своїх можливостей: купити найбільшу ділянку, побудувати найбільший будинок, не замислюючись про вартість подальшого утримання обраного варіанту. Ті, кому дозволяють фінансові можливості, в першу чергу, звертають увагу на дорогі особняки площею не менше 300 кв м, залишаючи без уваги навіть цілком собі гідні проекти будинків на 200 кв м, що вже говорити про менші розміри.

Оптимальна площа будинку зображенняМожливо, Ви будете здивовані, але для комфортного життя однієї людини або сім'ї в складі: тато, мама та дитина - цілком достатньо 100 квадратних метрів. Проте, люди досить часто вкладають кошти в масштабні проекти, надалі шкодуючи, що відбудували невиправдано величезний будинок. Для того, щоб уникнути прикрих помилок надалі, пропонуємо прямо зараз серйозно задуматися про свої реальні потреби.

Для початку, візьміть класичний варіант із спальнею, кухнею, санвузлом та вітальнею. Далі додайте кімнати, які б Вам хотілося мати у власному будинку. Тільки підходьте до цього питання з усією серйозністю. Адже Вам не захочеться опалювати порожню бібліотеку, коли Ви давно віддали перевагу електронним книгам або у Вас зовсім не залишається часу для читання. Банальність, але перш, ніж щось вирішити, краще подумайте кілька разів. Можливо, оригінальний та привабливий проект будинку з мансардою до 100 кв.м - те, що Вам було потрібно для щастя.

Чому планування будинку безпосередньо впливає на його площу?

Будинки з площею до 100 квадратних метрів - компактні за площею та комфортні для проживання.

Прості проекти будинків до 100 квадратів, як правило, передбачають обов'язкову наявність всіх необхідних приміщень: спальні, санвузлів, кухні та вітальні, що ідеально підходить для проживання невеликої родини. До того ж, Ви без проблем зможете підібрати серед них проект, який максимально відповідає Вашим критеріям. Так, власникам автомобіля, що цінують раціональність та мінімалізм, напевно сподобається проект будинку до 100 з гаражем. Ті, хто вважає за краще домашню їжу та із задоволенням проводить вільний час за приготуванням вишуканих страв, вибере варіант з великою та функціональною кухнею. Для активних та товариських сімей, які регулярно збирають у себе дружні компанії, є проекти, в яких особливу увагу приділено затишній та місткій вітальні. І навіть, якщо Ви вважаєте, що приватний будинок неодмінно повинен мати більш ніж один поверх, проекти двоповерхових будинків до 100 квадратних метрів приємно здивують Вас своєю компактністю та продуманим до дрібниць плануванням.

Будинки з площею до 150 квадратних метрів - правило «золотої середини»

Визначення оптимальної площі будинку фотоПроекти будинків до 150 кв м включають все той же набір стандартних кімнат, плюс додатково ще одну спальню, велику гардеробну, кабінет або простору вітальню. Для проживання чотирьох осіб даний варіант буде цілком оптимальним. Проекти двоповерхових будинків до 150 квадратних метрів дозволять зручно розмежувати зону загального користування 1-го поверху та спальну зону 2-го поверху. Для дачного або заміського будинку, який розташований в тихому мальовничому місці, немов спеціально створені проекти будинків з мансардою до 150 квадратів. На мансардному поверсі, з його особливою атмосферою та затишком, так приємно вечорами насолоджуватися чистим зоряним небом, якого просто не зустрінеш в загазованому місті. Ви звикли, щоб автомобіль завжди був "під рукою", ніколи надовго не залишаєте його в зимовий час на вулиці або в холодному, неопалюваному гаражі? Проекти будинків 150 кв м з гаражем - варіант саме для Вас. До того ж, в такому гаражі завжди можна зберігати сезонні речі, на зразок санок, сноубордів, велосипеда, роликових ковзанів, ракеток для бадмінтону, футбольних та волейбольних м'ячів та багато чого іншого, для чого не знайшлося вільного місця в самому будинку. Будинки з площею в 150 квадратних метрів досить економічні в обслуговувані та подальшої експлуатації.

Будинки з площею до 200 квадратних метрів - оптимальний вибір для сім'ї із 4-6 осіб.

Якщо під одним дахом планується проживання великої родини або декількох поколінь - вибирайте проекти будинків побільше. У такому будинку можна розмежувати особистий простір кожного члена сім'ї за умови грамотного внутрішнього планування. Як варіант, це може бути проект одноповерхового будинку, який має різні зовнішні виходи або проект двоповерхового будинку, в якому на кожному поверсі розташовані спальні кімнати та окремі санвузли. Вибираючи один із проектів будинків з мансардою до 200 кв. м, пам'ятайте про те, що мансарда входить в цю площу і є таким же повноцінним приміщенням, в якому можна зробити чиюсь спальню або дитячу, ігрову кімнату, більярдну, робочий кабінет. Для того, щоб не забирати у ділянки вільний простір, Ви можете вибрати проект будинку 200 кв м з гаражем. Подібне архітектурне рішення вже декілька років підряд має небувалий попит. Головне, що гараж, який прибудований до будинку, займає невелику площу та його будівництво істотно заощадить Ваші гроші в порівнянні з гаражем, зведеним як окрема архітектурна форма.

"Лайфхаки", які допоможуть спростити Вам життя при виборі планування.

Якщо Ви сумніваєтеся, що будинок з порівняно невеликою житловою площею не вмістить усі Ваші речі або розміри кімнат будуть не достатні для вільного розташування меблів - Ви завжди можете скористатися невеликими лайфхаками:

1. Простір під сходами завжди можна використати в якості комори або додаткової шафи. Тут Ви зможете зберігати практично все.

2. Якщо кухонну техніку, на зразок комбайна, тостера, соковижималки, вафельниці, йогуртниці, словом, всього, чим Ви користуєтеся нерегулярно, зберігати в коморі - Ви належним чином оціните вільний простір, що утворився.

3. Іноді має сенс вибрати проект будинку з окремою гардеробною, замість того, щоб займати корисну площу кімнат масивними шафами для одягу.

4. Проекти, в яких кухня поєднана з вітальнею, виглядають стильно та сучасно, при цьому, створюється враження величезного вільного простору, за рахунок чого увесь будинок здається більшим.

5. Як уже згадувалося, проекти з гаражем мають масу переваг. Одна із яких: можливість зберігання сезонних речей, маючи до них швидкий доступ та не переживаючи з приводу їх збереження, оскільки такий гараж опалюється.

При виборі майбутнього будинку, пам'ятайте про те, що навіть невеликий будинок може виглядати дорого та стильно, але Ви при цьому заощадите гроші та час на його будівництво, а енергозабезпечення не перетвориться на регулярний головний біль. Не здійснюйте необачних рішень - вибирайте тільки те, що зробить щасливим саме Вас та Вашу сім’ю.


Повернутися до списку